SKINLI tiki, jog geriausia apsauga nuo saulės yra ta, kurią naudojate kiekvieną dieną!
Tačiau šiandien norėtume pateikti kelis argumentus kodėl visada siūlome rinktis apsaugą ne žemesnę nei SPF 50 ir tai yra ne vien dėl to, jog naudojant aukštesnės vertės apsaugą nuo saulės per tą patį laiką galite nudegti mažiau.
Prieš pradedant, labai norime priminti, jog apsauga nuo saulės galite pasikliauti tik dalinai, visada reikia laikytis papildomų saugumo priemonių – vengti būti atviroje saulėje, dėvėti skrybėlę, akinius nuo saulės, rinktis rūbus, kurie dengia, kuo didesnį kūno paviršiaus plotą! Taip pat neturėtų būti užmirštasreguliarus apsaugos nuo saulės reaplikavimas būnant lauke!
SPF 50 apsaugo 1.65 karto geriau nei SPF 30
Pradėkime nuo to, jog vis dar paplitęs mitas, jog SPF 50 ne ką daugiau apsaugo nei SPF 30. Tai grindžiama sakant, jog SPF 30 absorbuoja 96.7% UV spindulių, o SPF 50 absorbuoja 98% UV spindulių, kas sudaro tik 1.3% skirtumą. Šis mažas skirtumas labai dažnai sukelia manymą, jog tiesiog neverta investuoti į SPF 50. Taaaaaačiau!Pažvelkime iš kitos pusės, SPF 30 praleidžia 3,3% ( 100%-96.7%) UV spindulių į odą, kai SPF 50 praleidžia 2% (100%-98%), todėl gaunasi, jog SPF 30 praleidžia 1.65 karto daugiau UV spindulių į odą arba kitaip sakant SPF 50 apsaugo 1.65 karto geriau nei SPF 30. Vis dar neįtikinome?Įsivaizduokite, jog turite 1 milijoną eurų ir turite susimokėti 2% mokesčių, kas būtų lygu 20 000 eurų. Kitu atveju turite tą patį 1 milijoną, tačiau turite susimokėti tik 1% mokesčių, kas lygu 10 000 eurų. Skirtumą susidaro tik vienas 1%, tačiau pirmuoju atveju suma gaunasi net du kartus didesnė!
Didesnę SPF vertę turintis produktas turėtų suteikti didesnę apsaugą nuo UVA spindulių
Didesnę SPF vertę turintis produktas turėtų suteikti didesnę apsaugą nuo UVA spindulių – remiantis Europos Sąjungos Komisijos rekomendacijomis (2006/647/EB) – apsaugos nuo saulės produktai turėtų veiksmingai saugoti tiek nuo UVB, tiek nuo UVA spindulių. Didesnis apsaugos nuo saulės poveikio koeficientas (apsauga nuo UVB) turėtų apimti ir didesnę apsaugą nuo UVA. Todėl apsauga nuo UVA ir UVB spindulių turėtų būti susijusi. Mokslinės išvados rodo, kad galima išvengti tam tikro kenksmingo poveikio odai ir jį sumažinti, jeigu apsaugos koeficiento, nustatyto taikant pastovaus pigmento tamsėjimo metodą (tiriant UVA spindulius), ir koeficiento, nustatyto taikant apsaugos nuo saulės tyrimo metodą (tiriant UVB spindulius) santykis yra ne mažesnis kaip 1/3. Todėl mažiausiai 1/3 SPF 30 lygu 10 UVA-PF, nuo SPF 50 tai lygu 16.5 UVA-PF.
Mažesnis aplikuojamo produkto kiekis suteikia mažesnę apsaugą nuo saulės
Mažesnis aplikuojamo produkto kiekis suteikia mažesnę apsaugos nuo saulės vertę – siekiant išgauti maksimalią nurodytą apsaugos nuo saulės vertę yra ypatingai svarbus aplikuojamos priemonės kiekis. Idealiu atveju turėtų būti aplikuojama 2 mg produkto/cm2 odos, kas yra maždaug apie ¼ arbatinio šaukštelio veido sričiai (~1.25ml). Tačiau, tyrimai rodo, jog vidutiniškai aplikuojama tik apie 0.5 mg/cm2, tai yra 4 kartus mažesnis kiekis! Todėl aplikuojant 0.5 mg/cm2 SPF 30 reali aplikuota vertė bus lygi SPF 7.5, aplikuojant tokį patį kiekį SPF 50 ši vertė bus lygi SPF 12.5. Aplikuojant pusę nurodyto kiekio atitinkamai gausite SPF 15 bei SPF 25. Tas pats galioja ir makiažo priemonėms teigiančioms, jog suteikia apsaugą nuo saulės, 1.25 ml makiažo pagrindo reikia net ~6 pudros paspaudimų (!), o ir produktą reiktų aplikuoti pirštais, jog dalies neabsorbuotų kempinėlės ar makiažo šepetėliai.